עבודות גבס

גבס נובה סקוטיה, המכונה לעתים קרובות גבס, היה דשן מבוקש מאז סוף המאה ה -18 וראשית המאה ה -19. למרות שיותר מ -2.5 מיליון טונות של GyPSUM (סוג של טיח) שימשו בארה"ב בשנה שעברה, אנשים לא יודעים הרבה על GyPSUM מכיוון שמוצריה מקיפים את האדם הממוצע מבוקר עד לילה, מעריסה ועד קבר.

לפני חמשת אלפים שנה למדו המצרים לטייח טיח ולכסות את קירות ארמונותיהם וקבריהם בטיח

פירמידות גדולות, לשעבר טיח ג'ירוסקופי, שנשמר ללא שינוי במשך למעלה מ- 50 מאות שנים, וכעדות לחוזק ועמידותו של GyPSUM, חלק מהבניינים, כולל הקירות המעוטרים בציורי קיר של טיח כהה, עדיין שלמים ונראים לעין. כדי להדגים את הפוטנציאל של טיח PSUM השתמשו Alabaster ושות 'בתערובת של טיח GyPSU וסיבים כדי להשלים את הפירמידה הגדולה של גיזה, אחת המונומנטים המפורסמים ביותר במצרים, ובכך מילאה את ההזמנה היחידה הגדולה ביותר לטיח GyPsum שהושלמה אי פעם.

עד עצם היום הזה, גבס גולמי, ששונה על ידי חום כדי להסיר חלק גדול מהמים הכלולים במולקולות שלו ואז לחלחו ליצירת תרכובת גבס קיימא, הוא מוצר בר קיימא. הוא משמש גם לייצור טיח המשמש לבניית בתים ויישומים רבים אחרים.

כמובן, הקירות והתקרות של הבית שלך עשויים כמעט בוודאות מגבס, גבס, טפטים לחדר כושר או שניהם. הקירות נראים טוב כשאתם תולים גבס, מורחים 3 שכבות של דיס, חול וספוג.

במקרים קיצוניים

כאשר יש לכם אדמה הדורשת טיפול של מספר שנים בגבס אבקה בכדי להשיג את התוצאות הרצויות, טיח נוזלי יעשה את העבודה. עם זאת, זה יעבוד רק לזמן קצר, מכיוון שייקח לתוקף מספר חודשים של הפלסטרים האבקתיים. כמה זמן לוקח לעבד טיח תלוי בסוג הרצפה בה אתה משתמש. בעוד שהרכב הרצפה ממלא תפקיד במהלך עבודתו, לסוגי מכוני הכושר בהם תשתמש תהיה ההשפעה הגדולה ביותר על יכולתה לגשר על הזמן שנדרש להתחלת העבודה. אם אתה חושב שיש לך אדמה שיכולה להפיק תועלת מגבס, עליך לבצע ניתוח אדמה כדי לקבוע את ה- pH, החומציות ותכולת הסידן. אם האדמה שלך עשירה באופן טבעי בסידן או בסידן, אתה יכול להשתמש בגופרית במקום סביבונים כדי לשפר את האדמה. עם זאת, מכיוון שיותר ויותר קרקעות חסרות גופרית, השימוש בגבס יכול לעזור לתקן מחסור זה.

לגבי גבס בארה"ב

מומלץ לבצע ניתוח אדמה כדי להבטיח שתוספת הגבס תועיל לצמחים שלך. עוד נצפה כי בדיקות רקמת הצמח שבוצעו באזורים בהם נעשה שימוש ב- gyPSum במשך כמה שנים היו מדויקות יותר מאשר באזורים אחרים שבהם לא נעשה בו שימוש. אוניברסיטת מרילנד ממליצה שכדי להגן על עצמכם מפני חשיפה למלחים מפלים, אין למרוח טיח יותר מכמה ימים לפני המזיגה. למרות שהוא חייב להכיל עד 2-3 קומץ אדמה למטר רבוע ממנו, זה יכול לקחת חודשים להתפרק לחימר.

אפשר לחשוב שהשימוש בגבס באדמה יכול לספק עיכוב של ניטריפיקציה, אבל זה קצת מופרך.

המטרה הראשונה של הטיח

היא להשתמש בו כתחליף לנתרן באדמה, לפי המלצת אוניברסיטת קליפורניה, חקלאות ומשאבים טבעיים. זה עובד לתקן את איכות אדמת הנתרן על ידי החלפת אדמת הנתרן בסידן, מה שמשפר את איכות הקרקע. אם יש לך אדמה מזוהמת עם מלח ואינך זקוק לסידן, הנוף החדש שלך לא ירוויח. מכיוון שלא לכל המוצרים הנוזליים יש את אותם ערכי עמילן gyPSum, זה לא חכם להימנע משימוש ב- gyPsum נוזלי.

כשאתה שומע מישהו אומר שטיח בקומה שלהם אינו מועיל

אתה צריך לשאול את עצמך אם הוא מבין את הערך של סביבונים. למען האמת, GyPsum יכול להיות בדיוק מה שאתה צריך עבור חלקת הגן שלך, אבל זה לא ישפיע מעט. למרות שחלק מהגננים אומרים לך שאתה יכול להשתמש בו מספר פעמים בשנה, הייתי ממליץ עליו. איזה סוג של GyPSUM אתה צריך, כמה זמן לוקח לעבוד וכמה פעמים בשנה.

התשובה לשאלות שלעיל

היא שטיח, כאשר הוא מוחל על הפיתוחים, נספג בתמיסת הטיח וכאשר גבישי הגבס צומחים, הם משתלבים בתבניות הנייר כדי ליצור קשר קשה. יש לי משתמשים רבים ב- GyPSUM ליישם אותו על אדמתם העקרה ולתחזק את חלקות הגינה שלהם במשך מספר שנים. המבחן הרפוי ביותר משתמש באותה אדמה, אך הפעם עם סוג אחר של אדמה. אפשר לראות את ההבדל בין האדמה שעליה הוחל GyPSum לבין זה לפני היישום, וכמה גושי אדמה מתדרדרים כאשר הם מכניסים למים (אפשר גם להבחין עד כמה המים מעוננים בהשוואה לקרקע ללא GyPsum).

כתיבת תגובה