תמא 38

תמ"א 38 היא תוכנית בנייה ייחודית להגדלת הדיור העירוני ולהגנה על בתים ישנים מפני רעידות אדמה. הרשות להתחדשות עירונית נתנה אישור מיוחד לבנות 38 בתים באזור מפרץ סן פרנסיסקו. פרויקטים של תמ"א 39 יכולים להיות יזומים על ידי יזם שפונה לבעל הבית של הבניין, או היזם יכול ליזום פרויקט תמ"א 38 בעזרת אדריכל או – בתוך – אדריכל בכיר במחלקת תכנון העיר, על פי הודעה לעיתונות מטעם המחלקה לתכנון ערים ואזורים ופיתוח ערים באוניברסיטת סן חוזה (UPRD). הרעיון שעומד מאחורי תמאס 38 הוא תוכנית שמועילה לכולם, בין אם אתם גרים בבניין דירות או בבניין עם יזמים המעוניינים לבנות דירות חדשות, או משקיע שמחפש את האפשרות לקנות דירה חדשה בפרויקט.

יתר על כן

רשויות מקומיות שמחליטות לאשר פרויקטים של תמא מסוג 38 גם לאחר חלוף המועד יכולות לאשר אותן על פי חוקים שונים. פרויקטים של שיפוץ TAMA, מפרט טכני קיימים, ובונים יכולים להשלים תגבורת יסודות ורעידות אדמה תוך חצי שנה ואז להתחיל בבניית דיור.

בנוסף לשיפוץ מבנים ותשתיות

טעמא 38 מאפשרת מתן היתרי בנייה ומציעה הזדמנויות מעניינות ליזמים. על אף שעלות חיזוק מבנים גבוהה ודורשת אישורים רבים, התושבים יכולים ליהנות מחיזוק נגד רעידות אדמה ואיומי אבטחה ללא עלויות נוספות או אי נוחות. בהיעדר החלטה מיושמת, הממשלה השאירה את תוכנית הבניינים המתוגברים על כנה, למרות שישראל חשופה לרעידות אדמה ומדענים מזהירים כי רעידות גדולות נגמרו. אנו יכולים לעזור למשקיעים זרים למצוא נכסים מתאימים ולהדריך אותם בתהליך תמ"א 38. למידע נוסף על TAMA 38 בישראל אמריקאית, בקר באתר AmericanIsrael.com או צפה במודעה או באתר האינטרנט שלנו.

פרויקט התחדשות עירונית תמא 38

הוא עסקת נדל"ן מורכבת ומורכבת בה דיירים מוכרים זכויות בנייה לאנשי מקצוע שונים העובדים אצל היזם. פרויקט 38 בירושלים ובתל אביב עוסק גם בייצוג דיירים בחוזים שלהם עם יזמי נכסים. עלינו להתמנות גם לנציגי עמותת הדיירים, המייצגת את האינטרסים של כל הדיירים, לא רק הבעלים והיזמים, אלא גם בעלי הנכסים.

בדרך כלל מתבצעת בניית פרויקטים כמו תמ"א 38.2. על ידי אותם יזמים שבאים במגע עם הדיירים. רוב היזמים של פרויקטים של תמ"א 38 הם חברות בנייה ישראליות וחברות שיש להם חוזים ליישום הפרויקטים שלהם.

בשנת 2016 הוקמה קבוצת מנוס, חברה ייעודית ש עוסק בסוגיות הקשורות להקמת פרויקטים של תמ"א 38.2 בישראל ובמזרח התיכון. קבוצת ManOS גאה להיות ארגון המאגד את החברות הגדולות שמבצעות את פרויקטים של תמ"א 38.

ממשלת ישראל יצרה תמ"א 38

ראשי תיבות של מסגרת ההתייחסות הלאומית, לקידום ביטחון הציבור ושיפור חייהם של תושביה. תמ"א 38 אושרה על ידי ממשלת ישראל ב- 14 באפריל 2005 והוגשה על ידי הנשיא המועצה לתכנון ובנייה. זה לא חל על בניית מבנים, אלא על בניינים שנבנו באזורים עם סיכון גבוה לרעידות אדמה, כמו הגדה המערבית והמזרח התיכון. המדינה גיבשה מסגרת לאומית, המכונה "תמ"א", כדי לאפשר לתושבי מבני הקהילה לחזק את בתיהם במהלך רעידת אדמה ולשפר את הגנת הבניין.

התוכנית נמשכת בדרך כלל 3-5 שנים מההיתר ועד להשלמת בית חדש

ושווי הנכס שנרכש צפוי לעלות לפחות ב -30% אם תמא 38 תעניק את ההיתר. לשם השוואה, תמ"א 38 מייצגת שדרוג תשתית הבניין וחזיתו, כולל שדרוג חזית המאפשר למפתחים את הזכות להוסיף קומה עליונה לבניין.

משקיעים המעוניינים לקנות נדל"ן בישראל אשר יוכלו לשמש מחדש את תמ"א 38 יכולים עדיין לבצע עסקה טובה

באשר לרוכשי בתים, זהו זמן מצוין להשקיע בפרויקט תמ"א, מכיוון שמוסדות גדולים מתחילים להסתבך ולהביא תשואות למלווים פרטיים. עכשיו כשאנחנו יודעים איך נראית טאמאס 38 ובמה מדובר, הגיע הזמן שתשקיעו בפרויקט.

אחת האפשרויות לקפוץ על עגלת התמה 38

היא לקנות דירה בבניין ישן העומד בקריטריונים עבור תמ"א 38, מכיוון שהבניין נתון לתהליך חיזוק ושדרוג. כשהדירות החדשות מוכנות ומוכנות למגורים, דיירים בבניין חדש יקבלו דירות דומות. בניינים קיימים יהרסו כדי להרוס את 38.2 של תמאס לבניית בתים חדשים באותה שכונה תל אביבית.

תהליך הבנייה הכרוך בבקשה לתמ"א 38 בבניין הוא כמובן לא נעים ויכול לארוך זמן רב, אך אין זה אומר כי עבודות הבנייה חייבות להסתיים עד אז. ליזם יש רק עד למועד זה להגיש בקשה להיתר בנייה, ואז יש להגיש בקשה לתמ"א 38 בבניין זה.

כתיבת תגובה